Diş Beyazlatma


Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma fiziksel değil kimyasal bir süreçtir. Diş minesi üzerinde herhangi bir aşındırma gerçekleşmez. Beyazlatma ajanları jel şeklinde olup içerisindeki peroksit dişlerin renginin açılmasını sağlar.

3 tip beyazlatma mevcuttur. Ofis Tipi Beyazlatma’da hekim kontrolünde diş yüzeyine gerekli oranlarda uygulanarak lazer yardımı ile dişleriniz beyazlatılmaktadır. Seans sayısı kişiye göre değişmektedir. Ev Tipi Beyazlatma ise kişiye özel hazırlanan plak içerisine uygun asit oranındaki jel konulup hekimin önerdiği sürede ve belli bir dönem kullanılarak evde uygulanmaktadır. İç Beyazlatma ise kanal tedavisinden dolayı rengi değişen dişlere yapılmaktadır.

Beyazlatmanın kalıcılığı ne kadardır?

Beyazlatma sonuçları oldukça uzun süre kalıcıdır. Ancak geri dönüşümlü bir olay olduğunu hastanın bilmesi gerekmektedir. Kullanıcının beslenme ve diğer alışkanlıklarına bağlı olarak süre değişebilir, uygulama hekimin takibinde olarak tekrarlanabilir.

İşlem sırasında ağrı olur mu? Daha sonra hassasiyet gerçekleşir mi?

İşlem sırasında ağrı duymasınız. 1-2 günlük geçici diş hassasiyeti tüm beyazlatma ürünlerinin genel bir yan etkisidir. Birçok vakada beyazlatma ajanının görevini yerine getirmesinin göstergesidir. Bu hassasiyet kesinlikle geçicidir. Ayrıca potasyum nitrat ve florid gibi hassasiyet giderici ajanlarla kullanıcı rahat edebilir.

Dişler güçsüzleşir mi?

Kaliteli bir beyazlatma ürünü ve bilinçli bir uygulama ile dişler güçsüzleşmez.

 
dis-beyazlatma-oncedis-beyazlatma-sonra